Üniversite Hazırlık

Siz Daha Çok Düşünmeyin Diye Biz Çok Düşünüyoruz

İnteraktif Eğitim – Çocuğum Öğrendiklerini Nasıl Kalıcı Yapabilir Diye Mi Düşünüyorsunuz

Öğrencilerimizi ezberci eğitim sistemin uzak tutuyor, bilimin ve teknolojinin desteğiyle yaratıcı, özgür, bilimsel düşünceyi destekleyen interaktif eğitim sistemini uyguluyoruz. Öğrencilerimizin deneyimsel öğrenme ile daha kalıcı bilgiler edinmelerini sağlıyoruz.

Modülümüz – Çocuğum Bu Hafta Ne Çalışmalı Diye Mi Düşünüyorsunuz

Sarmal yapıda olan modüllerimizle öğrencilerimizin haftalık düzenli ders çalışmalarına yardımcı oluyoruz; bilgisini güçlü bir şekilde pekiştiriyoruz.

Bu Okulda Zil Çalmıyor – Çocuğum Kendi Programını Yapabilir Mi Diye Düşünüyorsunuz

Öğrencilerimizi koşullara ve şartlı bağlı olarak yetiştirmiyoruz. Her birinin kendi zaman yönetimini yapabilen, sorumluluk alabilen, planlı ve programlı bireyler olabilmesini istiyor ve bu sebeplerle okulumuzda ders zili uygulamasını kullanmıyoruz.

Soru-Cevap Defterimiz – Çocuğum Yapamadığı Konuları Nasıl Öğrenir Diye Mi Düşünüyorsunuz

Öğrencinin, kendisi emek vermediği sürece -ne yaparsa yapsın- başarılı olamayacağını biliyoruz. Onlara kendi eksiklerinden bir kaynak hazırlattırıyoruz. Böylelikle eksik olduğu konuyu tek kaynakta toplayan öğrencimizin tam öğrenmeyi gerçekleştirmesini sağlıyoruz. Akademik başarıda düzenli ilerleme sağlamalarına katkıda bulunuyoruz.

MÇS (Modül Çözüm Saati) Çocuğum Evde Nasıl Ders Çalışır Diye Mi Düşünüyorsunuz

MÇS sistemimizle öğrencilerimizin zaman planlaması yapabilmelerini ve bireysel ders çalışmalarını sağlıyoruz. Sessizlik ve konsantrasyon merkezli yapılan bu kütüphane çalışmasında öğrencilerimizi bireysel ders çalışmakla yükümlü tutuyoruz. Evde ders çalışmayan öğrencilerimizin okulda zorunlu olarak ders çalışmasını sağladığımız bu sistemimizle çocuklarımıza çalışma alışkanlığı kazandırıyoruz. Bu sistemimizle düzenli ders çalışma alışkanlığının temellerini atıyoruz.

ÖSÇ (Öğretmen ile Soru Çözüm) – Çocuğumun Yapamadığı Sorular Birikiyor Mu Diye Düşünüyorsunuz

ÖSÇ saatlerinde öğrencilerimiz çözemedikleri soruları öğretmenleri ile birlikte çözüyor, eksikliklerini tamamlıyoruz. Ve böylece öğrencimizi birikmiş yüklerden günlük, düzenli çalışmalarla kurtarıyoruz.

4 Öğretim 4 Mini Kamp – Çocuğum Dört Dörtlük Adımlarla Yıla Erken Başlayabilir Mi Diye Düşünüyorsunuz

Kamplarımızı ara ve akademik olarak iki gruba ayırıyoruz. Kamplarımızda öğrencilerimizin bilgilerini pekiştirmeyi ve kalıcı öğrenmeyi amaçlıyoruz.

Haziran ve Ağustos aylarındaki kamplarımızdaki konu anlatımına başlayarak öğrencilerimizin rakiplerinden önde olmasını ve döneme daha özgüvenli başlamasını sağlıyoruz. Kampımızda öğrencilerimizin çok fazla soru çözmesine olanak tanıyor, deneme sınavları yapıyoruz.

Deneme Sınavlarımız – Çocuğum Sınava Ne Kadar Hazır Diye Mi Düşünüyorsunuz

Her hafta düzenli yaptığımız denemelerimiz ile güçlü bir ölçme-değerlendirme yaparak öğrencilerimizi sınav sistemine hazırlıyoruz. Ciddiyetle yaklaştığımız denemelerimizde; TYT sınavlarını genel, AYT sınavlarını da tarama şeklinde yapıyoruz. Bu sınavlarımızı ÖSYM sınav kuralları ile gerçekleştiriyoruz; böylece öğrencilerimizin de denemelere aynı ciddiyetle yaklaşmasını sağlıyoruz. Aynı zamanda başta ÖZDEBİR olmak üzere Türkiye genelindeki sınavları da öğrencilerimize uyguluyoruz.

Branş Sınavlarımız – Çocuğum Hep Aynı Konuda Zorlanıyor Mu Diye Düşünüyorsunuz

Öğrencilerimizin nokta atışı bireysel olarak eksik kaldıkları konuları tespit ediyoruz. Bu sınav sayesinde etüt çalışmalarımızla öğrencilerimizin zorlandığı konuları tamamlamalarına destek ve yardımcı oluyoruz.

Etütlerimiz

Branş sınavı ve deneme sınavlarımızla tespit edilen eksik konuların çalışmalarını etütlerimizle tamamlıyoruz. Etüt çalışmalarımızı hafta içi 16:30-18:00 arası, hafta sonu Cumartesi öğleden sonra yapıyoruz. Etüt uygulanış şeklimiz ve kurallarımız için buraya tıklayın.

Ödev Kontrolümüz – Çocuğum Ödevlerini Tam Olarak Yapıyor Mu Diye Düşünüyorsunuz

Öğrencilerimize her hafta modülleri veriyoruz. Branş öğretmenlerimiz tarafından düzenli olarak kontrol edilen modüllerimize, 0-10 arasında puan veriyoruz. Her Cuma günü Okul Müdürümüzün önderliğinde öğretmenlerimizin kontrol etmiş oldukları veriler, rehberlik servisimiz tarafından toplanıyor ve öğrenci bazlı ödül-ceza sistemi oluşturuyoruz. Alfa Ailesi olarak ödev konusunda asla taviz vermiyoruz.

Gerçek Sınav Provalarımız – Çocuğum Sınav Atmosferine Uyum Sağlayabilecek Mi Diye Düşünüyorsunuz

Üniversitelerin özel izinleriyle yaptığımız bu uygulamada öğrencilerimizin üniversite sınavlarına hazır oluş seviyelerini artırmak, sınav kaygılarını-heyecanlarını gidermek amacıyla gerçek sınavdan bir hafta önce prova yapıyoruz.  Öğrencilerimiz gerçek sınavda uygulanacak tüm aşamalardan (sınav saati, kimlik kontrolü, kılık kıyafet, sıcak-soğuk hava kontrolünün yapılması, takı, saat vb aksesuarların kullanılmaması, sınav yeri tespiti gibi) geçiriyoruz.  Uygulamamızla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

  1. Öğrenci Takibi – Çocuğum Okuldaki Her Şeyi Bana Anlatıyor Mu Diye Düşünüyorsunuz

Her sabah ilk dersin sonunda öğrencilerimizin günlük devam-devamsızlık durumunu velilerimize mesaj ile bildiriyor, gerekli durumlarda velilerimizi arıyoruz. Velilerimizin çocukları ile ilgili daha detaylı bilgilere okulumuzun internet sayfasından ve eğitim EYOTEK sistemimizden ulaşabilmelerini sağlıyoruz.  Öğrencilerimizin takibi, kurum psikoloğu, rehber öğretmenlerimiz, danışman öğretmenlerimiz, branş öğretmenlerimiz ve yönetimimiz tarafından titizlikle yapılıyor, hem velimizle hem de öğrencimizle iletişime geçiyoruz. Okulumuzda kurallarımızdan ve disiplinden asla taviz vermiyoruz.

  1. Yazılılar – Çocuğumun Yazılılardaki Performansı Nasıl Diye Mi Düşünüyorsunuz

Her ders için MEB’in belirlediği sayıda yazılılar yapıyoruz. Yazılı takvimimizi okulumuzun akademik takviminde yayınlıyoruz. Öğrencilerimizin aldığı notları e-okul sistemine giriyoruz.

  1. Veli – Öğretmen Görüşmeleri – Çocuğumun Öğretmeniyle Görüşmem Lazım Diye Mi Düşünüyorsunuz

Dönemde 1, yılda 2 defa genel veli toplantısı yapıyoruz. Yılda iki defa velilerimizle bir araya geliyoruz gibi görünse de her ay veli-öğretmen işbirliğini güçlendirici seminerler ve etkinlikler düzenliyor, kurumumuzun belirlediği tarihlerde Veli Çayları organize ediyoruz. Ayrıca velilerimiz